Dzisiaj, we środę 29 lipca, o godzinie 18, w Bochni, odbędzie się mecz towarzyski pomiędzy BKS Bochnia, a Finchley Club Athletic. Ten mecz to ostatni sprawdzian dla Bochnian przed rozpoczęciem sezonu 2020/21. Jednak oprócz sportowego widowiska w trakcie tego spotkania będą zbierane pieniądze dla Mikołaja Ulasa – syna naszego zawodnika, Jarosława Ulasa, który cierpi na rzadkie wirusowe opryszczkowe zapalenie mózgu.

Finchley Club Athletic to szkółka piłkarska, która promuje piłkarzy grających w niższych brytyjskich ligach. Zawodnicy szukają zatrudnienia w Polsce, idąc za przykładem m.in. Thiago, który obecnie występuje w Cracovii, czy Johny’ego Spike Gill’a, który jesienią podpisał kontrakt z Koroną Kielce. Finchley Club Athletic grało już jedno spotkanie w Polsce, z Uną Tarnów, i przegrało z „Jaskółkami” 4:2.

Ten mecz będzie miał charakter charytatywny, a pieniądze, które będą zbierane przed stadionem, będą przeznaczone na leczenie Mikołaja Ulasa, syna naszego piłkarza, Jarosława Ulasa. Chłopczyk choruje na rzadkie opryszczkowe zapalenie mózgu, na skutek czego posiada niedowład połowiczny prawostronny z przewagą kończyny górnej.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18 na Parkowej. Wstęp wolny. Liczymy na waszą obecność i pomoc dla Mikołaja.

Kategorie: Aktualności