W niedzielę 2 sierpnia BKS Bochnia oficjalnie rozpocznie sezon 2020/21. W rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu rywalem bochnian będzie A Klasowy Zryw Królówka. Początek meczu o 17 na boisku w Muchówce.

Zryw to beniaminek bocheńskiej A klasy. W ubiegłym sezonie gospodarze niedzielnego starcia w 10 meczach zgromadzili 22 punkty, dzięki czemu zajęli 2 miejsce w B Klasie, wyprzedzając o 2 „oczka” drugi Promień Mikluszowice i zrównując się zdobyczą punktową z pierwszym Żubrem Gawłówek. Jeżeli chodzi o Puchar Polski, zespół z Królówki w ostatnich dwóch sezonach kwalifikował się do drugiej rundy, ale tam dwa razy z rzędu odpadał z Naprzodem Sobolów. W tym roku w pierwszej fazie Zryw trafił na Tarnavię Tarnawa. Przez dłuższy czas na murawie utrzymywał się wynik 1:1, lecz końcówka należała do drużyny z Królówki, którzy po dwóch trafieniach Damian Babraja w 88 i 90 minucie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść i awansowali, wygrywając 3:1.

Po serii sparingów dla podopiecznych Janusza Piątka będzie to pierwsze oficjalne spotkanie w nowym sezonie. W Pucharze Polski w ostatnich latach Bocheńskiemu nie udawało się przejść szczebla Podokręgu. Nowa edycja daje nowe nadzieje na grę wyżej w tych rozgrywkach.

Mecz rozpocznie się w niedzielę 2 sierpnia o godzinie 17 na boisku w Muchówce.

Kategorie: Aktualności