W niedzielę 16 sierpnia BKS Bochnia w ramach 2 kolejki IV ligi zagra pierwsze spotkanie na swoim terenie. Przeciwnikiem bochnian będzie Watra Białka Tatrzańska. Podopieczni Janusza Piątka będą chcieli odnieść pierwsze zwycięstwo w tym sezonie po nieudanej inauguracji z Wierchami Rabka – Zdrój.

Drużyna z Białki Tatrzańskiej założona została w 1973 roku. Zespół ten nieprzerwanie od roku 2011 gra w IV lidze. Watra w sezonie zajęła przedostanie, 16 miejsce, zdobywając 10 punktów.  W tym roku niedzielny rywal Bocheńskiego w inauguracyjnym meczu uległ Barciczance Barcice 0:1.

Ostatnie mecze BKS z tym przeciwnikiem obfitowały w gole. W sierpniu ubiegłego roku starcie tych dwóch drużyn zakończyło się wynikiem 6:0 dla Bocheńskiego po 4 trafieniach Patryka Kury i 2 Jarosława Ulasa. Wcześniej, w sezonie 2018/2019 po arcyciekawym i emocjonującym spotkaniu w Białce Tatrzańskiej bochnianie wygrali 4:3. W ostatnich pięciu pojedynkach z tym klubem ekipa z Bochni 2 razy wygrała, 2 razy zremisowała i raz przegrała.

Obecny trener BKS, Janusz Piątek, w sezonie 2018/19 przez pół roku prowadził Watrę. Wtedy po rundzie jesiennej zespół z Białki zajmował piąte miejsce w tabeli.

Dla Bocheńskiego będzie to okazja do pierwszego zwycięstwa w tym sezonie. W ostatniej kolejce ekipa z Bochni uległa Wierchom Rabka – Zdrój 2:1. Dodatkowo atutem po stronie ekipy z Bochni jest gra przed własną publicznością – BKS w poprzedniej kampanii na Parkowej uległ tylko raz.

Początek meczu w niedzielę o 16 na stadionie przy ul. Parkowej. Serdecznie zapraszamy.

Kategorie: Aktualności