Wreszcie, po niemal 10 – miesięcznej przerwie, do gry wraca IV liga. Bocheński te rozgrywki w niedzielę zainauguruje na Podhalu. Przeciwnikiem bochnian będą Wierchy Rabka – Zdrój.

Drużyna Wierchów została założona w 1946. W poprzednim sezonie zespół z Rabki – Zdrój zajął 9 miejsce, tuż za BKS, gromadząc 24 punkty. Ostatnie starcie Bocheńskiego z tą drużyną zakończyło się bezbramkowym remisem 0:0. Jeżeli chodzi o Puchar Polski, Wierchy dotarły do półfinału w swoim podokręgu, ale tam uległy po rzutach karnych Lubaniowi Maniowy.

Kapitanem Rabczan jest były gracz Bocheńskiego, Tomasz Ciećko, który występował w drużynie z Bochni w sezonie 2017/2018. Poza tym, w Wierchach występują zawodnicy znani z  występów na IV ligowych boiskach, tacy jak m.in. Łukasz Pazurkiewicz czy Wasul Żuk. Grającym trenerem zespołu z Rabki jest Sebastian Świerzbiński.

Sezon 2020/2021 będzie wyjątkowy ze względu na zmianę formatu rozgrywek. Po rundzie zasadniczej, która liczyć będzie 21 kolejek, liga zostanie podzielona – drużyny z miejsc 1 do 10 awansują do grupy mistrzowskiej, a te zespoły, które uplasują się na pozycjach 11 – 21 zagrają w grupie spadkowej.

Mecz rozpocznie się niedzielę, 9 sierpnia, o godzinie 17:00 na stadionie Podhala Nowy Targ.

Kategorie: Aktualności