W środę odbył się finał Pucharu Polski na szczeblu okręgowym. W meczu rozegranym w Proszówkach, który w regulaminowym czasie zakończył się remisem 1:1, wynik na korzyść Błyskawicy rozstrzygnęła dopiero seria rzutów karnych.

Zawodnicy obu ekip pojawili się na murawie i zostali obficie przywitani przez kibiców. Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla BKS, gdyż już w 10. minucie Mateusz Olipra zagrał prostopadle do Jakuba Pasiuta, a ten pewnie wykończył akcję, zdobywając gola na 0:1. Gospodarze ruszyli z serią ataków, raz trafiając nawet w poprzeczkę. W 30. minucie do wyrównania doprowadził zawodnik Błyskawicy, Krzysztof Styrna, który oddał strzał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. BKS próbował ponownie wyjść na prowadzenie, jednak bezskutecznie. Dobre okazje strzeleckie w pierwszej połowie mieli jeszcze Jarosław Ulas oraz Jakub Kleszcz.

Druga połowa również obfitowała w emocje, choć nie mieliśmy w niej bramek. Ekipa z Bochni na czele z kapitanem Bartłomiejem Chlebkiem musiała odpierać liczne ataki piłkarzy Błyskawicy. Strzały zawodników Błyskawicy skutecznie wybraniał Karol Pietrzak. BKS w drugiej części spotkania też miał swoje sytuacje. Bartłomiej Chlebek znalazł się w dogodnej sytuacji do oddania strzału i trafił w słupek bramki gospodarzy. Mieliśmy także dogodną sytuację skrzydłem jednak po strzale Chlebka piłka trafiła w boczną siatkę. Około 90. minuty sam na sam z bramkarzem Błyskawicy wyszedł Jakub Kleszcz, postanowił uderzyć lobem, jednak piłka spadła tuż obok bramki. Pomimo prób ataków zawodnicy obu ekip nie zdołali zdobyć już żadnej bramki. Na stadionie w Proszówkach zabrzmiał gwizdek kończący spotkanie i zarządzony został konkurs rzutów karnych.

Pierwszy do piłki podszedł zawodnik z Błyskawicy, który pokonał naszego bramkarza, pomimo że piłka otarła się o rękawice Karola Pietrzaka. Ze strony BKS odpowiedział Bartłomiej Chlebek. Kluczowy moment miał miejsce w 3. serii, gdzie strzał Jana Mazura w środek bramki wyłapany został przez golkipera gospodarzy. Dalej w konkursie nie pomylił się już nikt i tak też Błyskawica zwyciężyła w rzutach karnych 5:3.

Błyskawica zagra zatem w Pucharze Polskim na szczeblu wojewódzkim. Dla drużyny Bocheńskiego to koniec przygody pucharowej w tym sezonie.