W środę w ramach 1/2 Okręgowego Pucharu Polski na stadionie w Rzezawie zmierzyły się ze sobą ekipy GOSiR Novi Rzezawianki oraz BKS Bochnia. Ekipa z Solnego Grodu pewnie pokonała Rzezawiankę wynikiem 0:5.

Drużyna Bocheńskiego Klubu Sportowego prowadzona w tym dniu w zastępstwie przez Marcina Manelskiego bardzo dobrze weszła w mecz. Bramkę otwierającą wynik spotkania dla gości zdobył po ładnej akcji Mariusz Łyduch. Widoczna przewaga BKS i dobre zrozumienie między zawodnikami dały kolejne bramki dla Bocheńskiego. Już w 25 minucie Chibueze Onwudi trafił na 0:2. W pierwszej połowie “Chibu” zdołał trafić jeszcze raz, 5 minut przed przerwą, ustalając wynik na 0:3.

Po przerwie BKS utrzymał swoją przewagę w grze. Docenić należy celnie dobrane przez trenera zmiany – Vladyslav Lisovenko oraz Artur Majcher, którzy pojawili się na murawie w drugiej części spotkania, zdobyli kolejne bramki dla BKS. Dla Vladyslava był to debiut w pierwszej drużynie. Artur trafił zaś 2 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry. Przeciwnicy potrafili stworzyć kilka sytuacji w trakcie meczu, ale żadnej z nich nie byli w stanie skutecznie wykończyć. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 0:5.

Ekipa Bocheńskiego ogrywając Rzezawiankę wynikiem 0:5 melduje się w finale Okręgowego Pucharu Polski. Już w najbliższą środę zagramy w finale pucharowych rozgrywek z Błyskawicą Proszówki.