W sobotnim spotkaniu IV ligi małopolskiej wschodniej na stadionie w Niecieczy zmierzyły się ze sobą ekipy Bruk-Bet Termaliki II Nieciecza oraz BKS Bochnia. Z zaciętego spotkania górą wyszła ekipa gospodarzy, wygrywając w meczu 3:2.

Spotkanie rozegrane na jednym z boisk kompleksu Termaliki obfitowało w wiele emocji, które obecne były już od samego początku meczu. Już w pierwszej minucie bramkę dla gospodarzy zdobył młodzieżowiec – Ernest Terpiłkowski. Dalej gospodarzom udało się zdobyć jeszcze dwie bramki, w tym jedną bezpośrednio z rzutu wolnego. W trakcie pierwszej połowy również BKS miał swoje szanse jednak strzały były często blokowane, mieliśmy także interwencje bramkarza. Pod koniec pierwszej połowy ekipa z Bochni zdołała zdobyć bramkę, której autorem był Chibueze Onwudi. “Chibu” miał jeszcze okazję na kolejnego gola tuż przed przerwą, jednak tym razem się nie udało.

Druga połowa rozpoczęła się bardzo intensywnie. Goście szukający kolejnych bramek i goniący remisu zdołali zdobyć kolejną bramkę. Chibueze Onwudi przedarł się lewym skrzydłem w pole karne rywali, pokonał bramkarza i ustalił wynik meczu na 3:2. Zawodnicy z Bochni nieustępliwe próbowali walczyć o wyrównanie spotkania. Okazję na ustrzelenie hat-tricka w meczu miał Chibueze Onwudi, jednak bramkarz zdołał obronić jego strzał oddany z pola karnego. Gospodarze w drugiej połowie również mieli kilka sytuacji, jednak doskonałe interwencje naszego golkipera Karola Pietrzaka nie pozwoliły “Słoniom” zdobyć bramki w drugiej połowie spotkania. W jednej z sytuacji z rzutu wolnego zawodnik Termaliki trafił piłką w słupek bramki gości. Pod koniec meczu w wyniku drugiej żółtej kartki wykluczony z gry został nasz zawodnik, Piotr Janicki. Ostatecznie BKS-owi nie udało się zremisować i wróciliśmy z Niecieczy bez punktów.

Chociaż nie udało się zremisować, to z pewnością można powiedzieć, że drużyna z Bochni wytrwale walczyła do samego końca, by wywieźć z Niecieczy chociaż punkt. Tym razem wracamy do Bochni bez punktów, ale fakt że strzeliliśmy w meczu 2 bramki, gdzie drużyna z Niecieczy wcześniej w siedmiu kolejkach straciła tylko jednego gola, jest dobrym prognostykiem strzeleckim naszego zespołu. Sobotnia wygrana była ósmym z rzędu zwycięstwem Termaliki w lidze, posiadają oni komplet 24 punktów i pozycję lidera. Ekipa BKS z 2 punktami na koncie wciąż wyczekuje na pierwsze zwycięstwo w sezonie.