W środę odbył się wyjazdowy mecz pomiędzy Victorią Słomka a BKS Bochnia w ramach III rundy Okręgowego Pucharu Polski. Ekipa Bocheńskiego Klubu Sportowego rozbiła rywali ze Słomki wynikiem 2:5.

Spotkanie zaczęło się niezbyt dobrze dla BKS-u, gdyż już w 12. minucie bramkę dla gospodarzy po zagraniu Patryka Babicza zdobył Marcin Ochlust. Dalej zawodnicy z Solnego Grodu atakowali przeciwników, aż w 26. minucie wyrównującego gola zdobył Piotr Janicki. Piłkarze Bocheńskiego dalej napierali, aż pod koniec pierwszej połowy podyktowany został rzut karny. Bartłomiej Chlebek pewnie pokonał bramkarza i ustalił rezultat do przerwy na 1:2.

Druga połowa obfitowała w jeszcze więcej bramek. Już w 55. minucie podyktowany został kolejny rzut karny dla Bocheńskiego Klubu Sportowego i tym razem jedenastkę wykorzystał Chibueze Onwudi. W 67 minucie po pięknym strzale Kuby Biernata gospodarze złapali kontakt zdobywając gola na 2:3. BKS nie dał złudzeń rywalom ze Słomki w końcówce meczu. W doliczonym czasie gry padły jeszcze dwie gole dla gości: bramki zdobyli Bartłomiej Chlebek wbiegając do pola karnego i strzelając gola po długim słupku oraz Chibueze Onwudi, który otrzymał piłkę w polu karnym i z kilku metrów wpakował futbolówkę do bramki. Obaj zawodnicy zdobyli w tym meczu dublet. Ostateczny wynik spotkania: 2:5 dla BKS Bochnia.

Awansowaliśmy do półfinału Pucharu Polski na szczeblu okręgowym. W 1/2 finału zagramy z Novi/Rzezawianka Rzezawa. Następna runda pucharowa już za tydzień!