W sobotę BKS Bochnia zmierzył się u siebie z drużyną KS Wierchy Rabka. Niezwykle emocjonujące spotkanie ostatecznie zakończyło się remisowym wynikiem 2:2.

Spotkanie zaczęło się dla Bocheńskiego Klubu Sportowego bardzo intensywnie. Już w 15. sekundzie spotkania faulowany był w polu karnym nasz napastnik – Chibueze Onwudi. Sędzia podyktował rzut karny i chwilę później uderzenie w bramkę zamienił Bartłomiej Chlebek już w pierwszej minucie spotkania. Dalej pierwsza połowa spotkania rozgrywała się głównie w środkowej części pola. Pod koniec pierwszej połowy jednak bramkę dla gości zdołał zdobyć w 38. minucie Kacper Kęska, uderzając bezpośrednio z rzutu wolnego.

W drugiej połowie pomimo dwóch bardzo dobrych okazji BKS-u, to goście zdołali szybciej zdobyć bramkę. Zawodnicy Wierchów przeprowadzili szybką kontrę, gdzie następnie sam na sam z naszym bramkarzem znalazł się Łukasz Pazurkiewicz, który strzelił gola dla gości w 76. minucie spotkania . Nasi zawodnicy nadal szukali bramki w drugiej połowie spotkania, aż w końcu w 86. minucie Chibueze Onwudi wystartował do piłki, po czym oddał precyzyjny strzał w róg bramki rywali tuż przy słupku i zamienił swoje uderzenie na bramkę wyrównującą. Piłkarze BKS-u próbowali napierać na przeciwnika do samego końca jednak ostatecznie nie udało się zdobyć bramki, która dałaby zwycięstwo. Końcowy rezultat meczu: 2-2.

Sobotni remis dał BKS Bochnia trzeci punkt w bieżącej kampanii. Już za tydzień w kolejnym ligowym starciu zawodnicy z Solnego Grodu powalczą o zwycięstwo z Termaliką II w wyjazdowym spotkaniu w Niecieczy.

BKS Bochnia – Wierchy Rabka Zdrój 2-2 (1-1)
Bramki: Barłomiej Chlebek 1′, Chibueze Onwudi 86′ – Kacper Kęska 38′, Łukasz Pazurkiewicz 76′

Składy
BKS: Karol Pietrzak – Tomasz Rachwalski, Piotr Janicki, Karamo Sane, Jan Mazur (70′ Mateusz Olipra) -Jakub Pasiut (65′ Jakub Kleszcz), Bartłomiej Chlebek, Mariusz Łyduch (75′ Jarosław Ulas), Maksymilian Rybak (65′ Jakub Jastrzębski), Kacper Musiał (65′ Hubert Skocz) – Chibueze Onwudi
Wierchy: Wasyl Żuk – Wołodymyr Lutsenko, Mateusz Dara, Szymon Jeziorski, Szymon Witek, Tomasz Dudek, Paskal Zgierski (46′ Patryk Florek), Szymon Majeran, Michał Czubin, Norbert Myrda, Kacper Kęska.

Statystyki: sportomaks.pl