W ligowym spotkaniu z Limanovią, Bocheński przegrał wynikiem 1:2. Do wyrównania zabrakło dosłownie kilku chwil.

Pierwszy ligowy mecz Marcina Manelskiego rozpoczął się dobrymi 45 minutami. W pierwszej części spotkania BKS grał dosyć agresywnie, ale skutecznie oddalał zagrożenie. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Trud graczy Bocheńskiego został nagrodzony, tak też w 40. minucie spotkania Chibueze Onwudi przedarł się w pole karne rywali i mijając zawodników gości wyprowadził ich z orientacji. Skorzystał na tym nadbiegający Piotr Janicki, który pewnym uderzeniem pokonał bramkarza gości. Do przerwy Bocheński prowadził 1:0.

W przerwie w drużynie gości nastąpiły zmiany. Rotacje przyniosły swoje efekty. Goście stworzyli sobie kilka sytuacji, aż wreszcie w 55′ minucie wyrównującego gola zdobył głową Bartosz Kościółek. Pomimo kolejnych ataków gości, BKS też miał swoje dobre okazje. Możliwość zdobycia drugiej bramki miał Piotr Janicki, jednak bramkarz gości, Wojciech Mastalerz znakomicie wybronił uderzenie z dystansu. Później w poprzeczkę strzelił także Maksymilian Rybak. Swoje okazje mieli także Chibueze Onwudi, uderzeniem w stronę bramki, a także strzałem głową – Bartłomiej Chlebek. Niestety ostatnie zdanie w meczu należało do gości. W doliczonym czasie gry z około 20 metrów uderzył Bartosz Kościółek, zdobywając tym samym dublet oraz ostatecznie wyprowadzając Limanovię na prowadzenie. Goście zwyciężyli tym samym 1:2.

Ligowy debiut Marcina Manelskiego pechowo zakończył się porażką gospodarzy, choć nasza gra w tym spotkaniu wyglądała zdecydowanie lepiej niż w poprzednich meczach. Drużyna z Solnego Grodu wciąż wyczekuje pierwszego zwycięstwa w lidze. W drużynie Limanovii wystąpili w spotkaniu także byli gracze Bocheńskiego: bracia Karol i Grzegorz Musowie, Paweł Matras oraz Nathan Bertuol.

BKS Bochnia – Limanovia Limanowa 1-2 (1-0)
Bramki: Piotr Janicki 40’ – Bartosz Kościółek 55’, 90’+4’.
Żółte kartki: Chlebek – Wojtaszek, Pławecki, Krzyżak, Kurczab
BKS: Karol Pietrzak – Jakub Jastrzębski (Kacper Musiał), Bartlomiej Chlebek,  Jan Mazur, Artur Majcher – Piotr Janicki, Karamo Sane, Jakub Pasiut (65’ Maksymilian Rybak), Jakub Kleszcz, Mariusz Łyduch, Chibueze Onwudi (90’+1’ Hubert Skocz).
Limanovia: Wojciech Mastalerz – Karol Mus,  Kamil Kurczab, Karol Buczek (46’ Paweł Pławecki), Kacper Czernicki (60’ Jakub Wojtaszek), Grzegorz Mus, Bartosz Kościółek, Nathan Bertuol (46’  Maciej Krzyżak), Arsen Bandarenka, Paweł Matras, Grzegorz Król.