Już w sobotę 16 września o godzinie 15:00 w Bochni będzie miało miejsce prawdziwe piłkarskie święto. W ramach 13. kolejki 4 ligi wschodniej na stadionie przy Parkowej 3 zmierzą się ze sobą ekipy BKS Bochnia oraz Tarnovii Tarnów.

Klub Tarnovia Tarnów swoją historię sięga do 1909 roku, w którym to został założony. Tarnovia powstała z połączenia klubów Tarnovia-Czarni i Tarnovia-Pogoń. Nasi dzisiejsi goście mają także Ekstraklasową przeszłość. Na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce ekipa z Tarnowa grała w roku 1948. Był to pierwszy i jak na razie jedyny sezon Tarnovii w Ekstraklasie (wtedy 1 liga). Do największych sukcesów klubu należą 11. miejsce w Ekstraklasie a także 1/8 finału Pucharu Polski w sezonie 1954/55.

Sobotni mecz będzie trzecim ligowym starciem Bocheńskiego pod wodzą trenera Marcina Manelskiego. Do tej pory zawodnicy BKS nie zdołali jeszcze wygrać żadnego meczu. Spotkanie z Tarnovią stanowi okazję do przełamania. Tarnovia po 6 zwycięstwach i również 6 porażkach z dorobkiem 18 punktów zajmuje 8, ostatnie bezpieczne miejsce w lidze. Ekipa z Bochni na ten moment obejmuje 17. lokatę z 5 zdobytymi punktami.

Pierwszy gwizdek już o godzinie 15:00 na stadionie przy Parkowej 3. Zapraszamy wszystkich kibiców do wspólnego wspierania naszej drużyny. Bilety będzie można zakupić w kasach przy wejściu na stadion. Wszyscy na Parkową, do boju BKS!