Końcówka roku 2021 to idealny czas na podsumowanie rundy jesiennej w wykonaniu seniorskiej drużyny BKS Bochnia. Choć ta nie była łatwa, to obfitowała zarówno w bardziej jak i mniej pozytywne momenty.

Tej jesieni Bocheński rozegrał 18 meczów ligowych (w tym jeden z rundy wiosennej) oraz 3 mecze w ramach Pucharu Polski. Biorąc pod uwagę mecze ligowe BKS odnotował 3 zwycięstwa, 6 remisów i 9 porażek. W spotkaniach domowych bilans prezentuje się następująco: 1 zwycięstwo, 2 remisy, 6 porażek. W meczach wyjazdowych zaliczyliśmy 2 zwycięstwa, 4 remisy a także ponieśliśmy gorycz 6 porażek. W trakcie tych ligowych meczów strzeliliśmy 26 goli i straciliśmy 33 bramki.

Ligowy sezon rozpoczął się dla nas bardzo brutalnie. W pierwszych dwóch meczach przegraliśmy po 3:0 ze Skalnikiem Kamionka Wielka oraz z Popradem Muszyna. W kolejnym meczu z Lubaniem Maniowym zagraliśmy już lepiej jednak po weryfikacji przegraliśmy to spotkanie walkowerem. Tydzień później domowa porażka 1:3 z Wolanią Wola Rzędzińska doprowadziła do kolejnej utraty punktów. Pierwsze oczko w sezonie zdobyliśmy remisując na wyjeździe 3:3 z Metalem Tarnów. Kolejny punkt zdobyliśmy już tydzień później po remisie 1:1 z Sokołem Słopnice. Wrzesień zaczęliśmy od remisu 2:2 z Wierchami Rabka Zdrój. Najtrudniejszym starciem sezonu okazał się mecz w Niecieczy, gdzie zagraliśmy z rezerwami Bruk-Betu. Pomimo, że Termalica nie traciła prawie żadnych bramek w lidze i tak udało nam się zdobyć 2 gole, toteż minimalnie przegraliśmy ze “Słoniami” 3:2. Również niewielką różnicą przegraliśmy u siebie z Glinikiem Gorlice (2:3). W 10. kolejce rozegraliśmy w Brzesku derbowy mecz z Okocimskim zakończony remisem 1:1. Następnie czekał nas trudny mecz z Limanovią, która zdobyła przeważającą bramkę w końcówce meczu i wygrała 1:2. Z Białki Tatrzańskiej przywieźliśmy punkt, remisując u podnóży Tatr 1:1. Minimalną porażkę zaliczyliśmy w następnej kolejce grając u siebie z Tarnovią. Przegraliśmy w tym meczu 0:1, chociaż obraz gry wyglądał zupełnie inaczej. Szczęście odwróciło się na naszą korzyść w Szczawnicy, gdzie wygraliśmy z Jarmutą 0:4 i tym samym zaliczyliśmy pierwsze ligowe zwycięstwo w trwającej kampanii. W trudnym meczu z Kolejarzem Stróże, przegraliśmy 0:3. Jednakże kolejne 3 punkty zdobyliśmy w Radłowie, pewnie pokonując lokalną Radłovię wynikiem 0:5. Na domowe zwycięstwo bocheńscy kibice musieli poczekać aż do 17. kolejki, kiedy to pokonaliśmy Dunajec Zakliczyn wynikiem 2:0. Rok zakończyliśmy podziałem punktów w domowym meczu ze Skalnikiem, remisując 1:1. Był to mecz formalnie należący do rundy wiosennej, jednakże przeniesiony na listopad. Tak też zakończyliśmy 2021 rok na 13 miejscu w tabeli z dorobkiem 15 punktów na koncie. Do bezpiecznej pozycji dającej utrzymanie brakuje nam na ten moment 15 punktów.

Rozgrywki w Okręgowym Pucharze Polski rozpoczęliśmy od III rundy, gdyż w rundzie II trafiliśmy na szczęśliwy los dający automatyczny awans. W meczu trzeciej rundy zmierzyliśmy się z Victorią Słomka, pokonując Victorię 2:5 po emocjonującym spotkaniu. W meczu półfinałowym nie daliśmy większych szans Rzezawiance, wygrywając z ów ekipą 0:5. W finale spotkaliśmy się z Błyskawicą Proszówki. Zacięty mecz zakończony w regulaminowym czasie wynikiem 1:1, pozostawał bez rozstrzygnięcia aż do serii rzutów karnych. W jedenastkach zwyciężyła Błyskawica, wygrywając tym samym Puchar Polski na szczeblu regionalnym.

W czasie rundy jesiennej nastąpiła zmiana na stanowisku trenera drużyny. W roli głównego szkoleniowca Jarosława Ulasa zastąpił Marcin Manelski. Zmiana nastąpiła po 10. kolejce meczów ligowych. Trenerowi Ulasowi raz jeszcze serdecznie dziękujemy za cały okres pracy jako trener BKS jak i życzymy powodzenia w dalszej pracy na rzecz zespołu Marcinowi Manelskiemu.

Ekipę z Solnego Grodu czekać będzie jeszcze sporo pracy w walce o pozostanie w lidze. Obecnie trwa zimowa przerwa świąteczno-noworoczna, zawodnicy wrócą do treningów od 10 stycznia. W czasie przerwy w rozgrywkach, która potrwa prawdopodobnie do marca, BKS rozegra także kilka meczów sparingowych – o rywalach w towarzyskich grach będziemy informować na bieżąco.